Bez temnoty. Není úsvitu. A bez světla. Není života.

Svět který nás obklopuje a ovládá

4. května 2016 v 23:54 | Frost |  Témata týdne od Frosta
Zase zpádky s trouchou filozofie. Tentokrát se podívame na kapitalistické myšlení dnešního světa, a jak nás ovládá a ovlivňuje.

"Víra: Nechtít vědět pravdu" - Friedrich Nietzsche

Možná se ptáte proč jsem zde napsal něco o víře. Hned se k tomu dostanu. Nejdříve ale, se podívejme na samotný stav dnešní společnosti a jak ho vidíme. Jak ho cítíme. Ten svět který teďka jsme nuceni vnímat není jenom ta koule, matka země která nám dává vše co potřebujeme. Je to víc. Je to ten duchovní svazek. Je to co nás dělá lidmi. Jsme zhýčkaní, máme vše, ale přesto nejsme štastní. Člověk je vlastně odsouzen k tomu aby štastný nebyl. Ano štěstí může existovat jako krátkodobý vztah, pomocí chemických reakcí ve vašem mozku.

Učí nás co bychom měli dělat, jaké znalosti bychom měli mít. Znalost samotná jde lehko dosáhnout za předpokladu že ji chcete. Že ji potřebujete, protože hledáte odpovědi. Odpovědi na své otázky, ať už životní či čisté fakty o tom jak se co vytvoří. Ale, ať se vlastně snažíme sebevíc, nedokážeme tu odpověď najít. Odpověď na život samotný. Odpověď často nacházíme většinou až při části kdy člověk umírá. Fakt že žijeme v technologické době, plné tolika příležitostí, tak se ochuzujeme o ty nejzákladnější. Lidský dotyk, kontakt. Mnoho lidí, možná i vás kteří čtou tento článek. Nacházíme se v době kdy je lepší stát za elektronikou protože se bojíme bolesti. Je to tvořeno už podstatou lidí, že lidem přijde směšné když někdo něco pokazí. To je ten svět který já kritizuju. A to ještě nemluvím o kapitalistickému systému. Einstein věřil že ekonomický anarachismus kapitalismu je zdroj zla. Lidi si tvoří něco co nahrazuje to co zaniklo. Aby dál mohli vydělávat měnu která v té zemi funguje. Dřívé králové, Císařové, Papeži a dnes, i ti politici.

Ale jaký je lék? Jak vyléčit takovou beznaděj a zákon, který jsme si nyní sami vytvořili? Každým dnem si ničíme to co je pro nás všechny nejvíce cené, a co nám dalo šanci na život, to co nás vlastně živí. A peníze to nejsou přátelé. Z těch jsou peníze tvořeny, ty rostou ze země která nám dala maso, kůži díky které naší předkové přežili. Je to ta země, která nám dává více než si často uvědomujeme. A tahle neznalost nás, spomaluje v jistém smyslu. Nemusíte být ani spirituální člověk, stačí aby jste si uvědomily a pochopily ten zázrak. A uvědomily si, že naším největším nepřítelem, není nikdo jiný než my sami.

Víra nám měla přinést jistý smysl, jistý směr. Ale podle mě, proč se dívat na to co už bylo? Mrtví se nevrátí, stejně jako se člověk neklaní těm kteří udělali pro svět ve kterém žijeme více. Vždycky říkám, že člověk si může věřit čemu chce. Ale! Trvám na jedné věci. Chci vidět že člověk si to zvolil sám v to věřit. Že ho nikdo neučil, nebo nenutil se tomu věřit. Jinak bychom mohli dopadnout všelijak.

Loučím se s vámi. Nevím jestli je to dobře vysvětleno a napsano. Snažil jsem se definovat své pocity. Snad jen jedna věc na konec. Jděte ven, podívejte se kolem sebe, je jedno jaké je počásí, všechny jsou krásné. Nadechněte se, a nejlépe se jděte projít do lesů nebo kamkoliv kde moc lidí nechodí, a poslouchejte samotný zvuk. Protože všechno co slyšíte je hudba. Hudba je vnímání zvuků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama