Bez temnoty. Není úsvitu. A bez světla. Není života.

"Strach uvnitř nás"

16. února 2015 v 18:51 | Frost |  Témata týdne od Frosta
Takže se snahou překonání času ve kterém se nyní nacházím a nejsem moc schopen cokoliv psát se tu snažím napsat téma týdne. Toto téma má pro mne zvláštní význam protože vlastně lze mluvit o životě. V životě se bojíme spoustě věcí ale snažíme se je nedávat najevo s tím že bychom vypadali jako měkce. Ale povím vám něco. Bylo to už před delší dobou a já si takhle vykračoval po ulici, pro spousty z vás normální činnost a pak si říkáte ,,Proč to ten debil tu plete?". Vlastně má to smysl protože díky tomu jsem dokázal pochopit některé slova. Souvisí to hodně s osvícením kterého může každý muž dosáhnout. Ano je to hodně spirituální věc, ale díky těmto věcem nacházíme odpovědi které nám předtím byly skryty. Každopádně abych dopověděl svůj příběh. Šel jsem takhle po ulici a protože byla už tma a na ulici nebyl vůbec nikdo kromě takových těch skupinek které si pořád myslí že je dobré býti Gangsta. Samozřejmě i plné lidi kteří jdou do hospody ale cestou kudy jsem šel nechodí tihle lidi. A tehda jsem potkal chlapíka který vypadal jako kdyby zabil zrovna medvěda holýma rukama. Obrovský pracky a velký tělo, prostě takovej ten zmrd který vás sejme bez prdele na jeden úder. Nejsem člověk který by se jen tak něčeho viděsil a většinou i když vidíme děsivé lidi tak prostě kolem nich projdeme. Ale co když na nás zavolaj zpádky? A tenhle ten borec se zastavil když jsem kolem něj prošel. Měl hlubokej hlas a jsem si jistej kdyby zařval tak by i zvěř zdrhala, chápete jak to myslím. Otočil jsem se a podíval tázavě na človíčka. Ten ke mě přistoupil a natáhl ruku, já odskočil o krok zpádky ale pak jsem si všiml že mi podává ruku.
,,Hele promiň ale nevíš kterým směrem je nádraží?" Tyto slova mě zasahli protože celou tu dobu jsem se vlastně strachoval o to jestli to není nějakej magor který mě rozkope hlavu a von to byl obyčejnej člověk. Kterýmu říkali ,,Drobek" tohle změnilo v jistém smyslu moje přemýšlení. A když jsem četl knížku kterou vlastně pořád čtu, můj Guru se zabýval strachem. Strach nám brání se soustředit na věci na které bychom se měli soustředit. Například: Když vás někdo šikanuje nebo vás někdo zhazuje tak máme často strach bojovat zpádky protože máme pocit že si to ještě zhoršíme nebo ublížíme někomu jinému tím že se budeme bránit. A ten strach nám brání získat nějaký základ pro budoucí život. Ve smyslu že se budeme bát potom pořád a nebudeme dělat věci které bychom měli jako jít za holkama a bavit se s kamarády, jít ven na sluníčko a užívat si prostě života. Samozřejmě to jedna strana mince, ta druhá říká jakou máte opravdovou hodnotu. Nepíše se tam jaké jste národnosti nebo rasy ale píše se jakou cenu jako člověk máte. Tuto cenu si každý člověk udává sám. Čili je potřeba mít nějakou vizi jakým člověkem chcete být a potom se tak pomalu dopracovávat. Já si zvolil že budu člověkem který bude dělat správná rozhodnutí ale taky jsem se rozhodl že je na čase abych začal hledat jistou ,,moudrost".


Chtěl bych doplnit malou větu která má dle mého cenu říkat. Ačkoli je především míněna spíše pro stejné pohlaví jako jsem já. Nebojte se říct dívence že vám na ní záleží protože je to nejlepší cesta jak se dozvědět jak o vás smýšlí. Když vám řeknou jenom špatné věci ačkoli jste se snažili udělat pro ně spoustu věcí tak víte že tahle vám za nic nestojí a že jim chybí jakákoliv empatie nebo úroveň.


Cesta životem bude pro mnohé jako já vždy těžká ale nezapomínejte že nejduležítější v životě je positivní energie kterou ze sebe vydávate a kterou krmíte svou mysl. Pokud budeme myslet na negativní věci nikdy se nikam nedostaneme a bude pořád stát na nějakém depresivním místě. Můžete mít lidi kteří vás budou tlačit každý den ale pokud se nepohnete sami tak je to zbytečné. Jediný člověk který dokáže najít váš vnitřní klid a mír, a kdo dokáže vás osvobodit od špatných vlivů jste vy. Marcus Garvey řekl,,Strach je typ nervozity který je vhodný jenom pro děti. Muži by se neměli bát. Můž by se měl bát je jedné věci a to je boha. Bát se něčeho jiného než boha znamená urazit boha" Neznamená to že jsem věřící protože bůh může existovat i když nejste věřící. Čili osvícení muži se nebojí.


Měl bych také řící nějaké to slovo na konec.
Hledejte moudrost. Možná se vrátím a napíšu další Words of Wisdom ve kterém vám povím o tom jak v životě často není dležité někoho oslňovat.


Takže s těmito slovy se loučí Frost. Peace.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 maya maya | Web | 16. února 2015 v 19:29 | Reagovat

Jak bych to řekla... Strašně mile napsáno, nikoho neurážíš, spíš se člověka snažím lehce popostrčit v cestě dál nebo aspoň ukázat na paprsek světla ve tmě. Takhle mi to přišlo (soukromí názor), ale moc pěkný :)

2 Frost Frost | Web | 23. února 2015 v 23:19 | Reagovat

[1]: Díky za komentář. Každého komentáře si cením protože nikdy nejsou pravidlem a tak člověk který napíše komentář je spíše vzácný asi jak jeho názor :) Každopádně, snažím se nikoho neurazit protože vím že každý člověk na světě nehledě na barvu má svůj názor. Byl vždycky můj cíl posunout lidi nějakým způsobem positivně kupředu. Protože malé děti jsou positivní pořád a tak se učí rychle a dívají se na život jinak než starý dědek jako já (odkašle si).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama